rss feed search icon rss feed rss feed
«محصول حلال سال» در نمایشگاه مسکو معرفی می‌شود **** مراجعه ورزشکاران ایرانی به رستوران های غیر حلال **** "حلال جهانی" تنها لوگوی معتبر حلال برای صادرات به دبی **** برگزاری دوازدهمین نشست هیات مدیره اسمیک **** تحقق اقتصاد مقاومتی با توسعه گردشگری حلال **** حلال جهاني در كره جنوبي **** مالزی از سفر گردشگران ایرانی چقدر درآمد داشت؟ **** محصولات دارویی حلال اسپانیا در راه ایران **** همایش حلال در رسانه، فرهنگ و هنر برگزار می شود **** ۱۰ مصوبه اصلی کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار در سال ۹۴ تشریح شد **** سود بانکی مصداق ربا است **** موسسه جهانی حلال (اتاق بازرگانی) فاقد مجوز است **** حلال جهانی در روزنامه اقتصاد نمایشگاه **** پایان دوره های آموزشی حلال در کره با اهداء گواهینامه **** سال ٢٠١٦ سال گردشگری ايران **** تلاش چین برای تصویب قانون ترویج مواد غذایی حلال **** حلال جهانی در نمایشگاه آی فود مشهد **** سازمان استاندارد تنها مرجع رسمی اعطای نشان استاندارد حلال در کشور است **** اسلام در ژاپن؛ از مسلمان شدن اولین شهروند تا افزایش جمعیت... **** نشست مطبوعاتی حلال جهانی در کره جنوبی **** لزوم ارائه آموزش‌های لازم در زمینه گردشگری حلال **** بزرگداشت روز جهانی حلال **** موافقت هيات دولت با تشکیل «شورای سیاستگذاری و راهبری حلال» **** اهميت مكمل هاي غذايي **** تاکنون 1500 شرکت داخلی نشان تجاری حلال دریافت کرده‌اند **** نخستین نمایشگاه بین المللی محصولات پروتئینی حلال در کشور **** حضور حلال جهانی در نمایشگاه مطبوعات و رسانه **** هفتمین همایش بین‌المللی محصولات حلال در بروکسل **** تعامل با کشورهای مسلمان برای توسعه گردشگری حلال **** بانک های ربوی در حال جنگ با ما هستند **** برگزاری نمایشگاه بزرگ بین المللی گلفود 2016 **** حلال جهانی در همایش ملی صادرات دام،طیور و آبزیان **** ایده «حلال در رسانه، فرهنگ و هنر» برای اولین بار در جهان مطرح شد **** چرخ صنعت غذا با صادرات غذای حلال ، تندتر می چرخد **** حلال جهانی در نمایشگاه آگروفود **** ‎همكاري ايران و فرانسه در موضوع آبزيان **** شماره جديد "حلال نشان برين" **** همایش و نمایشگاه حلال در تایلند **** تعامل با کشورهای مسلمان برای توسعه گردشگری حلال **** مالزی، شاهراه ورود به دنیای تجارت محصولات و مواد غذایی حلال **** رونمایی از ویرایش جدید هزاره حلال در آگروفود **** حلال جهاني در نمايشگاه شيريني و شكلات ****
google plus halal press linked in halal press twitter halal press facebook halal press
خبر هفته
شماره جديد "حلال نشان برين" شماره دوم و سوم"حلال نشان برين" فصلنامه اجتماعي فرهنگي موسسه بين المللي حلال جهاني منتشر شد.
خبر نامه
جهت دریافت آخرین اخبار ایمیل خود را وارد فرمایید:

موسسه حلال جهانی
شنبه 26 دى ماه 1394 ساعت 17:3

سال ٢٠١٦ سال گردشگری ايران

به گزارش خبرآنلاين  در 6 ماه اخیر صنعت گردشگری ایران فراز و نشیب های زیادی داشته است، اما بدون شک روایت این صنعت در چند ماه اخیر نشان از خبر خوبی می دهد. مخصوصا اینکه در همین روزها برجام هم اجرا می شود.

حدود یک هفته بعد از توافقات هسته ای بود که روزنامه انگلیسی تلگراف خبری نوشت که برای صنعت گردشگری ایران بسیار خوب بود؛ 11 مکانی که برای سفر به ایران باید ببینید. در این گزارش تلگراف به جاذبه های گردشگری ایران از دره باوانات تا تخت جمشید اشاره کرد.

اما این گزارش آخرین خبری نبود که تصویری واقعی را از ایران را نشان می داد که برای غربی ها نا آشنا بود، یک روز بعد سایت انگلیسی بی بی سی هم تصویری بسیار متفاوت از ایرانی ها به مخاطبانش نشان داد، این گزارش تلاش کرده بود با ۵گزینه مختلف، روایتی متفاوت از ایران ارائه دهد.

اینگونه گزارش ها فقط در رسانه های انگلیسی منتشر نشده است؛ سه روز بعد از گزارش عجیب بی بی سی در رابطه با ایران، روزنامهنیویورک تایمز گزارشی بسیار عجیب تر در رابطه با یکی از جاذبه های گردشگری ایران نوشت گزارشی که شاید برای مردم ایران هم عجیب باشد؛ 10 دلیل برای اسکی در پیسا دیزین به جای کوه های آلپ!

اما چندی بعد از گزارش های مختلف در رابطه با ایران سایت گاردین هم به مخاطبانش 10 پیشنهاد برای سفر به ایران داد، متفاوت بودن این گزارش گاردین با دیگر گزارش ها این بود که در زیر هر پیشنهاد قیمت تور مورد نظر را هم نوشته بود، قیمت این تور ها از 3.1 میلیون تومان تا 12.8 میلیون تومان بود.

به نظر می رسد این تبلیغ های گردشگری اولین تاثیراتش را گذاشت و توریست هایی را به ایران جذب کرد، به نظر می رسید بعضی از این توریست ها حتی عاشق ایران هم شدند؛ یک خانواده رومانیایی که به ایران سفر کرده بودند و حتی در کرج از آنها دزدی شده بود روی خودرو ون خود جمله «ایران فوق العاده است» را نوشته بودند جمله ای که در انگلیس برای آنها دردسر ساز شد شما می توانید روایت این خانواده را از اتفاقی که در لندن برای آنها افتاد تا سفرشان به ایران را در اینجا بخوانید.

ولی سایت بلومبرگ هم تصویری دیگر در رابطه با ایران به مخاطبانش ارائه داد، بلومبرگ نه از آثار باستانی ایران گفت نه از پیست های اسکی، این سایت با اشاره به مرکز خرید جدید بزرگ اصفهان از «انفجار مراکز خرید» در ایران گفته است.

این تبلیغات فقط میانه رسانه ها نبود و حتی بعضی از سایت های وزارت های امور خارجه شدت هشدارشان را نسبت به سفر به ایران کاهش دادند.

روزنامه تلگراف هم که اولین روزنامه ای بود که تبلیغات برای سفر به ایران را شروع کرد توری برای سفر به ایران ساخت توری 12 روزه که قیمتش روزی 1 میلیون تومان بود.

آخرین کشوری که هشدارش را نسبت به سفر به ایران کاهش داد، اکنون وزارت امور خارجه استرالیا به شهروندانش توصیه می کند " اگر نیاز دارید به ایران سفر کنید تجدید نظر کنید"، وزارت امور خارجه استرالیا همچنین به شهروندانش توصیه کرده که به مرز ایران و پاکستان نروند.

این اتفاق باعث شد یک سایت استرالیایی هم به لیست کشور هایی که به مخاطبانش پیشنهاد می به ایران سفر کنند اضافه شد، در این گزارش به این اشاره شد که شاید ایران به صدر لیست ویژه توریست‌‌های استرالیایی باز گردد.

سال 2016 و فهرست های گردشگری

همه ساله رسانه های خارجی برای سفر در سال 2016 فهرست هایی را می نویسند، اولین گروهی که این فهرست را اعلام کرد بازار جهانی سفر بود، براساس رأی گردشگران انگلیسی و و مدیران ارشد صنعت گردشگری، چین، مکزیک و ایران، سه کشوری بودند که در بازار جهانی سفر 2015، به عنوان سه مقصد نخست و محبوب برای سفر در سال 2016 انتخاب شد‌ه‌اند.

پس از آن ایران در فهرست نشنال جئوگرافیک برای سفر در سال 2016 شد و فهرست نشریه معتبر سفر و اوغات فراغت پنجم شد.

این فهرست های گردشگری بسیار زیاد بودند و تقریبا به شکلی ایران پای ثابت همه آنها بود، این باعث شد که یورونیوز که گلچینی از این فهرست های گردشگری را انتخاب کرده بود نام ایران را هم بنویسد.

اما حتی بعد از گزارش یورونیوز تبلیغات برای سفر به ایران تمام نشد، این بار سی ان ان با گفتن اینکه «ایران تصورات شما را تغییر خواهد داد» ایران را در فهرست گردشگری خودش در کنار 15 کشور دیگر قرار داد.

باتمام اینها صنعت گردشگری ایران که رو به رشد است، دشمن دیگری هم دارد قانون جدید سنا آمریکا که محدودیت هایی را برای گردشگران آنها ایجاد می کند.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه خبری حلال جهانی می باشد
طراحی و اجرا از گروه طرح و پردازش باتیس