rss feed search icon rss feed rss feed
«محصول حلال سال» در نمایشگاه مسکو معرفی می‌شود **** مراجعه ورزشکاران ایرانی به رستوران های غیر حلال **** "حلال جهانی" تنها لوگوی معتبر حلال برای صادرات به دبی **** برگزاری دوازدهمین نشست هیات مدیره اسمیک **** تحقق اقتصاد مقاومتی با توسعه گردشگری حلال **** حلال جهاني در كره جنوبي **** مالزی از سفر گردشگران ایرانی چقدر درآمد داشت؟ **** محصولات دارویی حلال اسپانیا در راه ایران **** همایش حلال در رسانه، فرهنگ و هنر برگزار می شود **** ۱۰ مصوبه اصلی کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار در سال ۹۴ تشریح شد **** سود بانکی مصداق ربا است **** موسسه جهانی حلال (اتاق بازرگانی) فاقد مجوز است **** حلال جهانی در روزنامه اقتصاد نمایشگاه **** پایان دوره های آموزشی حلال در کره با اهداء گواهینامه **** سال ٢٠١٦ سال گردشگری ايران **** تلاش چین برای تصویب قانون ترویج مواد غذایی حلال **** حلال جهانی در نمایشگاه آی فود مشهد **** سازمان استاندارد تنها مرجع رسمی اعطای نشان استاندارد حلال در کشور است **** اسلام در ژاپن؛ از مسلمان شدن اولین شهروند تا افزایش جمعیت... **** نشست مطبوعاتی حلال جهانی در کره جنوبی **** لزوم ارائه آموزش‌های لازم در زمینه گردشگری حلال **** بزرگداشت روز جهانی حلال **** موافقت هيات دولت با تشکیل «شورای سیاستگذاری و راهبری حلال» **** اهميت مكمل هاي غذايي **** تاکنون 1500 شرکت داخلی نشان تجاری حلال دریافت کرده‌اند **** نخستین نمایشگاه بین المللی محصولات پروتئینی حلال در کشور **** حضور حلال جهانی در نمایشگاه مطبوعات و رسانه **** هفتمین همایش بین‌المللی محصولات حلال در بروکسل **** تعامل با کشورهای مسلمان برای توسعه گردشگری حلال **** بانک های ربوی در حال جنگ با ما هستند **** برگزاری نمایشگاه بزرگ بین المللی گلفود 2016 **** حلال جهانی در همایش ملی صادرات دام،طیور و آبزیان **** ایده «حلال در رسانه، فرهنگ و هنر» برای اولین بار در جهان مطرح شد **** چرخ صنعت غذا با صادرات غذای حلال ، تندتر می چرخد **** حلال جهانی در نمایشگاه آگروفود **** ‎همكاري ايران و فرانسه در موضوع آبزيان **** شماره جديد "حلال نشان برين" **** همایش و نمایشگاه حلال در تایلند **** تعامل با کشورهای مسلمان برای توسعه گردشگری حلال **** مالزی، شاهراه ورود به دنیای تجارت محصولات و مواد غذایی حلال **** رونمایی از ویرایش جدید هزاره حلال در آگروفود **** حلال جهاني در نمايشگاه شيريني و شكلات ****
google plus halal press linked in halal press twitter halal press facebook halal press
خبر هفته
شماره جديد "حلال نشان برين" شماره دوم و سوم"حلال نشان برين" فصلنامه اجتماعي فرهنگي موسسه بين المللي حلال جهاني منتشر شد.
خبر نامه
جهت دریافت آخرین اخبار ایمیل خود را وارد فرمایید:

موسسه حلال جهانی
یک شنبه 13 اسفند ماه 1396 ساعت 12:59

در مسکو؛ کنفرانس مطبوعاتی با موضوع «حلال در صنعت هتلداری» برگزار شد

در مسکو؛
کنفرانس مطبوعاتی با موضوع «حلال در صنعت هتلداری» برگزار شد

غذای حلال

طرح «حلال در صنعت هتلداری» در کنفرانسی در مسکو از طرف شورای مفتیات روسیه و اداره دینی مسلمانان روسیه در زمینه خدمات هتلداری به میهمانان ارائه شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، طرح «حلال در صنعت هتلداری» در کنفرانسی در مسکو  ارائه شد. این طرح کاملا جدید از طرف شورای مفتیات روسیه و اداره دینی مسلمانان روسیه در زمینه خدمات هتلداری به میهمانان حاضر در مراسم، مدیران و صاحبان هتل‌های بزرگ در مسکو و استان مسکو، نمایندگان سفارتخانه‌های کشورهای مسلمان و مدیران شرکت‌های ساختمانی و صنعتی معرفی شد.

روشن حضرت عباسوف، معاون اول شورای مفتیات روسیه و اداره دینی مسلمانان روسیه خاطرنشان کرد که این طرح جدید در زمینه خدمات هتلداری، توسط شورای مفتیات روسیه تهیه شده و از هر نظر توسط آن دو مرکز حمایت خواهد شد. اجرای این طرح، با توجه به رشد تقاضاها برای ارائه خدمات «حلال» در هتل‌ها و تامین نیازمندی‌های فعلی در اسکان نمایندگان مختلف کشورهای مسلمان ضرورت دارد. با توجه به رشد جمعیت گردشگران در روسیه و برگزاری برنامه‌هایی از قبیل رقابت بین¬المللی قاریان قرآن که در ماه سپتامبر در سطح گسترده در مسکو برگزار خواهد شد، اجرای چنین طرحی در مرکز توجه ما قرار گرفته است. نمایندگان بیش از ۵۰ کشور در این رقابتها حضور خواهند داشت که مصرف کننده خدمات «حلال"»هستند. ارائه چنین خدماتی در هتل‌ها، موقعیت و پرستیژ جامعه ما را ارتقاء می‌بخشد.

در این برنامه، آیدار گازیزُف مدیر مرکز بین‌المللی استاندارد «حلال»، در مورد فرآیند صدور گواهی «حلال» و سهولت اخذ آن و آموزش پرسنل توضیحاتی ارائه داد. طبق استاندارد مصوب شورای مفتیات روسیه با عنوان «حلال برای خدمات هتلداری»، اماکن بر اساس تعداد ماه‌ها (به جای ستاره) ارزیابی می‌شوند. برای دریافت ۱ «ماه»، کافی است اتاق ها مطابق موازین اسلام تجهیز شوند: بدون تابلو و تصاویری از انسان ها و حیوانات و بدون مجسمه، قرار دادن اطلاعات مربوط به اوقات شرعی و ترجمه تفسیر قرآن کریم به همراه سجاده در اتاق ها، اطلاع رسانی به میهمانان در خصوص نزدیکترین محل سرو غذای حلال یا ارائه خدمات در زمینه تحویل غذای حلال. در هتل های ۲ «ماه»، صبحانه حلال سرو می شود و برای علاقمندان، امکان استفاده از نمازخانه فراهم خواهد بود. به هتل های مجهز به آشپزخانه جداگانه حلال، ۳ «ماه» اعطاء خواهد شد. در محوطه هتل های ۴ «ماهه»، برخی خدمات به مردان و زنان به صورت جداگانه ارائه می شود؛ مانند: استخر، آرایشگاه و ... با کادر همجنس میهمانان. و هتل ۵ «ماه»، هتلی خواهد بود که فقط خدمات «حلال»، مطابق تمامی اصول اسلام ارائه دهد.

در این همایش همچنین درباره برنامه های توسعه همکاری و تهیه پورتال تخصصی برای رزرو اتاق در هتل ها و راه اندازی مرکز تلفن شبانه روزی با کادر آموزش دیده نیز توضیح داده شد.کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه خبری حلال جهانی می باشد
طراحی و اجرا از گروه طرح و پردازش باتیس