rss feed search icon rss feed rss feed
«محصول حلال سال» در نمایشگاه مسکو معرفی می‌شود **** مراجعه ورزشکاران ایرانی به رستوران های غیر حلال **** "حلال جهانی" تنها لوگوی معتبر حلال برای صادرات به دبی **** برگزاری دوازدهمین نشست هیات مدیره اسمیک **** تحقق اقتصاد مقاومتی با توسعه گردشگری حلال **** حلال جهاني در كره جنوبي **** مالزی از سفر گردشگران ایرانی چقدر درآمد داشت؟ **** محصولات دارویی حلال اسپانیا در راه ایران **** همایش حلال در رسانه، فرهنگ و هنر برگزار می شود **** ۱۰ مصوبه اصلی کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار در سال ۹۴ تشریح شد **** سود بانکی مصداق ربا است **** موسسه جهانی حلال (اتاق بازرگانی) فاقد مجوز است **** حلال جهانی در روزنامه اقتصاد نمایشگاه **** پایان دوره های آموزشی حلال در کره با اهداء گواهینامه **** سال ٢٠١٦ سال گردشگری ايران **** تلاش چین برای تصویب قانون ترویج مواد غذایی حلال **** حلال جهانی در نمایشگاه آی فود مشهد **** سازمان استاندارد تنها مرجع رسمی اعطای نشان استاندارد حلال در کشور است **** اسلام در ژاپن؛ از مسلمان شدن اولین شهروند تا افزایش جمعیت... **** نشست مطبوعاتی حلال جهانی در کره جنوبی **** لزوم ارائه آموزش‌های لازم در زمینه گردشگری حلال **** بزرگداشت روز جهانی حلال **** موافقت هيات دولت با تشکیل «شورای سیاستگذاری و راهبری حلال» **** اهميت مكمل هاي غذايي **** تاکنون 1500 شرکت داخلی نشان تجاری حلال دریافت کرده‌اند **** نخستین نمایشگاه بین المللی محصولات پروتئینی حلال در کشور **** حضور حلال جهانی در نمایشگاه مطبوعات و رسانه **** هفتمین همایش بین‌المللی محصولات حلال در بروکسل **** تعامل با کشورهای مسلمان برای توسعه گردشگری حلال **** بانک های ربوی در حال جنگ با ما هستند **** برگزاری نمایشگاه بزرگ بین المللی گلفود 2016 **** حلال جهانی در همایش ملی صادرات دام،طیور و آبزیان **** ایده «حلال در رسانه، فرهنگ و هنر» برای اولین بار در جهان مطرح شد **** چرخ صنعت غذا با صادرات غذای حلال ، تندتر می چرخد **** حلال جهانی در نمایشگاه آگروفود **** ‎همكاري ايران و فرانسه در موضوع آبزيان **** شماره جديد "حلال نشان برين" **** همایش و نمایشگاه حلال در تایلند **** تعامل با کشورهای مسلمان برای توسعه گردشگری حلال **** مالزی، شاهراه ورود به دنیای تجارت محصولات و مواد غذایی حلال **** رونمایی از ویرایش جدید هزاره حلال در آگروفود **** حلال جهاني در نمايشگاه شيريني و شكلات ****
google plus halal press linked in halal press twitter halal press facebook halal press
خبر هفته
شماره جديد "حلال نشان برين" شماره دوم و سوم"حلال نشان برين" فصلنامه اجتماعي فرهنگي موسسه بين المللي حلال جهاني منتشر شد.
خبر نامه
جهت دریافت آخرین اخبار ایمیل خود را وارد فرمایید:

موسسه حلال جهانی
یک شنبه 24 آبان ماه 1394 ساعت 15:59

صادرات کالاهای ایرانی با برند حلال الزامی شود

عبدالحسین فخاری عصر جمعه در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:

در بحث واردات، وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو موظف است حلیت کالاها را احراز کند، اما این سازمان هنوز نتوانسته سازمان خود را برای انجام این مهم راه اندازی نماید. البته وظیفه صدور گواهی کار این سازمان نیست..

وی توضیح داد: به عنوان نمونه، اگر برند حلال به نوشابه ای در آلمان داده باشیم وقتی این کالا وارد کشور شود، برند ما اعتبار دارد اما در صادرات کالا چون اجباری نیست خود کارخانجات این برند را داوطلبانه دریافت می کنند.

فخاری گفت: پس از جا افتادن برند حلال از 10 سال پیش تاکنون که یک هزار برند به برندهای حلال پیوستند، سپس موضوع ایجاد نمایندگی ها در خارج از کشور آغاز شد و کشورهای اروپایی در صدر بودند.

وی افزود: این نمایندگی ها در آلمان و فرانسه ایجاد شد و شرکت هایی که بخواهند برند بگیرند می توانند آن را از نمایندگی های موسسه حلال جهانی دریافت کنند.

فخاری گفت: دانمارک و نروژ درخواست کرده اند که به صورت فردی به این درخواست ها رسیدگی و به آنها برند اعطا می شود؛ در کشورهای دوردست مانند استرالیا و نیوزلند و برزیل که قطب گوشت جهان هستند نیز نمایندگی داریم.

وی ادامه داد: حتی بسیاری از کشورها مانند الجزایر و عربستان که خواهان گوشت حلال هستند به برند ما اعتماد کرده و آن را دریافت کرده اند.

فخاری افزود: از دو سه سال پیش روی کشورهای آسیانه میانه کار آغاز شد و در ارمنستان دفتر داریم و نخستین کشتارگاه حلال در این کشور امسال در حدود دو ماه پیش افتتاح شد؛ کسانی که در این کشور گوشت حلال برای منازل و رستوران ها بخواهند مشکلی ندارند.

وی گفت: برای گرجستان و مجارستان هم دفتر ثبت شده و مشغول فعالیت هستیم؛ ایجاد نمایندگی در قزاقستان هم در برنامه های آتی است؛ ایجاد نمایندگی ها منوط به این است که توانمندی ما برای ایجاد دفتر در کشورهای مختلف چقدر باشد.

فخاری با بیان این که استقبال از تمام کشورها برای برند حلال زیاد است اظهار کرد: از دو سال پیش گردشگری حلال در کشور آغاز شده است و در این زمینه تنها موسسه ای هستیم که دارای حرف در جهان هستیم.

وی افزود: در ترکیه، مالزی و برخی کشورها کار شروع شده اما حرفی برای گفتن ندارند اما هنوز در کشور سمیناری در کشور در مستوای جهانی در موضوع گردشگری حلال برگزار نشده است و انتظار می رود از آنجایی که درامد زیادی عاید کشور می کند دولت به آن بپردازد.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه خبری حلال جهانی می باشد
طراحی و اجرا از گروه طرح و پردازش باتیس