rss feed search icon rss feed rss feed
«محصول حلال سال» در نمایشگاه مسکو معرفی می‌شود **** مراجعه ورزشکاران ایرانی به رستوران های غیر حلال **** "حلال جهانی" تنها لوگوی معتبر حلال برای صادرات به دبی **** برگزاری دوازدهمین نشست هیات مدیره اسمیک **** تحقق اقتصاد مقاومتی با توسعه گردشگری حلال **** حلال جهاني در كره جنوبي **** مالزی از سفر گردشگران ایرانی چقدر درآمد داشت؟ **** محصولات دارویی حلال اسپانیا در راه ایران **** همایش حلال در رسانه، فرهنگ و هنر برگزار می شود **** ۱۰ مصوبه اصلی کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار در سال ۹۴ تشریح شد **** سود بانکی مصداق ربا است **** موسسه جهانی حلال (اتاق بازرگانی) فاقد مجوز است **** حلال جهانی در روزنامه اقتصاد نمایشگاه **** پایان دوره های آموزشی حلال در کره با اهداء گواهینامه **** سال ٢٠١٦ سال گردشگری ايران **** تلاش چین برای تصویب قانون ترویج مواد غذایی حلال **** حلال جهانی در نمایشگاه آی فود مشهد **** سازمان استاندارد تنها مرجع رسمی اعطای نشان استاندارد حلال در کشور است **** اسلام در ژاپن؛ از مسلمان شدن اولین شهروند تا افزایش جمعیت... **** نشست مطبوعاتی حلال جهانی در کره جنوبی **** لزوم ارائه آموزش‌های لازم در زمینه گردشگری حلال **** بزرگداشت روز جهانی حلال **** موافقت هيات دولت با تشکیل «شورای سیاستگذاری و راهبری حلال» **** اهميت مكمل هاي غذايي **** تاکنون 1500 شرکت داخلی نشان تجاری حلال دریافت کرده‌اند **** نخستین نمایشگاه بین المللی محصولات پروتئینی حلال در کشور **** حضور حلال جهانی در نمایشگاه مطبوعات و رسانه **** هفتمین همایش بین‌المللی محصولات حلال در بروکسل **** تعامل با کشورهای مسلمان برای توسعه گردشگری حلال **** بانک های ربوی در حال جنگ با ما هستند **** برگزاری نمایشگاه بزرگ بین المللی گلفود 2016 **** حلال جهانی در همایش ملی صادرات دام،طیور و آبزیان **** ایده «حلال در رسانه، فرهنگ و هنر» برای اولین بار در جهان مطرح شد **** چرخ صنعت غذا با صادرات غذای حلال ، تندتر می چرخد **** حلال جهانی در نمایشگاه آگروفود **** ‎همكاري ايران و فرانسه در موضوع آبزيان **** شماره جديد "حلال نشان برين" **** همایش و نمایشگاه حلال در تایلند **** تعامل با کشورهای مسلمان برای توسعه گردشگری حلال **** مالزی، شاهراه ورود به دنیای تجارت محصولات و مواد غذایی حلال **** رونمایی از ویرایش جدید هزاره حلال در آگروفود **** حلال جهاني در نمايشگاه شيريني و شكلات ****
google plus halal press linked in halal press twitter halal press facebook halal press
خبر هفته
شماره جديد "حلال نشان برين" شماره دوم و سوم"حلال نشان برين" فصلنامه اجتماعي فرهنگي موسسه بين المللي حلال جهاني منتشر شد.
خبر نامه
جهت دریافت آخرین اخبار ایمیل خود را وارد فرمایید:

موسسه حلال جهانی
دو شنبه 17 خرداد ماه 1395 ساعت 19:7

تحقق اقتصاد مقاومتی با توسعه گردشگری حلال

عبدالحسین فخاری دبیر کل مؤسسه حلال جهانی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) در پاسخ به این سؤال که برای تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه گردشگری حلال چه اقداماتی باید صورت گیرد؟ گفت: اقتصاد ابعاد پیچیده‌ای دارد و فقط در یک محور خلاصه نمی‌شود و برای تحقق اقتصاد خودکفا یا مقاومتی باید همه ساز و کارهای لازم فراهم شود.

فخاری به عنوان مثال گفت: تصور کنید قرار باشد در تهران میزبان دو میلیون نفر گردشگر باشیم، باید ببینیم آیا ساز و کار این اقدام فراهم است، آیا برای این تعداد گردشگر هتل چهار ستاره به بالا در تهران وجود دارد؟ آیا به اندازه کافی راهنمای تور گردشگری داریم؟ آیا به اندازه کافی مترجم برای گردشگران داریم، آیا حمل و نقل مناسب داریم و ... پس از پاسخ دادن به این سؤال‌ها است که می‌توان حضور دو میلیون گردشگر را در تهران مطالبه کرد.

وی ادامه داد: وقتی از اقتصاد مقاومتی در زمینه گردشگری صحبت می‌شود یعنی ساز و کارهای پذیرش میهمان را در کشور باید فراهم ‌کرد. مطالبه ما و مردم از مسئولان فراهم کردن سازوکارهای اقتصاد مقاومتی در زمینه گردشگری است.

دبیر کل مؤسسه حلال جهانی مثالی از وضعیت گردشگری کشور ترکیه مطرح کرد و گفت: زمانی که رجب طیب اردوغان شهردار استانبول بود به وی اعلام کردند که هتل برای جذب گردشگر کم داریم. اردوغان قانونی به تصویب رساند مبنی بر اینکه افرادی که در استانبول هتل سازی می‌کنند تا پنج سال از مالیات معاف هستند، به حدی تعداد هتل‌ها پس از این تصمیم زیاد شد که پس از دو سال دولت اعلام کرد که هتل‌به اندازه کافی ساخته شده است.

دولت ریسک ها برای سرمایه گذاری در گردشگری حلال را کاهش دهد

وی با تأکید بر اینکه اگر قرار است امکانات اقتصاد مقاومتی در زمینه گردشگری فراهم شود باید دولت ساز و کارها را فراهم کند، گفت: در حال حاضر بخش خصوصی با هراس وارد کار تولیدی می‌شود چرا که وقتی کارش را می‌خواهد به پیش ببرد با موانع متعدد رو به رومی‌شود و موانع به حدی در زمینه ایجاد یک فعالیت اقتصادی زیاد است که کسی برای چنین کاری ریسک نمی‌کند. پس دولت اول باید ریسک‌ها را برای سرمایه‌گذاران گردشگری به حداقل برساندتا زمینه برای تحقق اقتصاد مقاومتی به کمک گردشگری و به ویژه گردشگری حلال فراهم شود.

هنوز یک بروشور چند زبانه مناسب نداریم

فخاری با انتقاد از اینکه در زمینه جذب گردشگران خارجی حتی هنوز یک بروشور چند زبانه مناسب که پتانسیل‌های گردشگری داخلی را معرفی کند، نداریم، گفت: اگر بخواهیم گردشگران کشورهای مختلف را جذب کنیم باید به اندازه کافی مترجم داشته باشیم. آیا برای پذیرایی از گردشگران چین به اندازه کافی مترجم داریم؟ پس چگونه صحبت از تحقق اقتصاد مقاومتی در زمینه گردشگری می کنیم؟

از اينهمه جاذبه‌های معنوی در كشورمان چرا جذب گردشگر نكنيم؟

دبيركل مؤسسه حلال جهاني مطرح کرد: مراسم قالی‌شویان در منطقه کاشان و مشهد اردهال یکی از جاذبه‌های گردشگری منحصر به فرد ایران است اما نه برای آن بروشور داریم و نه برای آن راهنمای گردشگر و مترجم تربیت شده و نه هتل‌هایی در آن منطقه داریم که افراد بتوانند در آن ساکن شوند. وقتي تركيه فقط از مقبره مولوی در قونيه میليون ها گردشگر جذب می كند ما از اينهمه جاذبه‌های معنوی در كشورمان چرا جذب گردشگر نكنيم؟

وی به کارآفرینی و ایجاد فرصت‌های گسترده کسب و کار به کمک گردشگری برای جوانان کشور اشاره کرد و گفت:باید برنامه‌ریزی کرد به نحوی که جوان ایرانی بداند اگر زبان چینی یاد بگیرد، یقیناً برای او کار در حوزه گردشگری با درآمد خوب وجود خواهد داشت. البته مردم هم نباید فقط منتظر دولت باشند، دولت باید بستر را فراهم کند و مردم باید در این زمینه مطالبه داشته باشند.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه خبری حلال جهانی می باشد
طراحی و اجرا از گروه طرح و پردازش باتیس