rss feed search icon rss feed rss feed
«محصول حلال سال» در نمایشگاه مسکو معرفی می‌شود **** مراجعه ورزشکاران ایرانی به رستوران های غیر حلال **** "حلال جهانی" تنها لوگوی معتبر حلال برای صادرات به دبی **** برگزاری دوازدهمین نشست هیات مدیره اسمیک **** تحقق اقتصاد مقاومتی با توسعه گردشگری حلال **** حلال جهاني در كره جنوبي **** مالزی از سفر گردشگران ایرانی چقدر درآمد داشت؟ **** محصولات دارویی حلال اسپانیا در راه ایران **** همایش حلال در رسانه، فرهنگ و هنر برگزار می شود **** ۱۰ مصوبه اصلی کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار در سال ۹۴ تشریح شد **** سود بانکی مصداق ربا است **** موسسه جهانی حلال (اتاق بازرگانی) فاقد مجوز است **** حلال جهانی در روزنامه اقتصاد نمایشگاه **** پایان دوره های آموزشی حلال در کره با اهداء گواهینامه **** سال ٢٠١٦ سال گردشگری ايران **** تلاش چین برای تصویب قانون ترویج مواد غذایی حلال **** حلال جهانی در نمایشگاه آی فود مشهد **** سازمان استاندارد تنها مرجع رسمی اعطای نشان استاندارد حلال در کشور است **** اسلام در ژاپن؛ از مسلمان شدن اولین شهروند تا افزایش جمعیت... **** نشست مطبوعاتی حلال جهانی در کره جنوبی **** لزوم ارائه آموزش‌های لازم در زمینه گردشگری حلال **** بزرگداشت روز جهانی حلال **** موافقت هيات دولت با تشکیل «شورای سیاستگذاری و راهبری حلال» **** اهميت مكمل هاي غذايي **** تاکنون 1500 شرکت داخلی نشان تجاری حلال دریافت کرده‌اند **** نخستین نمایشگاه بین المللی محصولات پروتئینی حلال در کشور **** حضور حلال جهانی در نمایشگاه مطبوعات و رسانه **** هفتمین همایش بین‌المللی محصولات حلال در بروکسل **** تعامل با کشورهای مسلمان برای توسعه گردشگری حلال **** بانک های ربوی در حال جنگ با ما هستند **** برگزاری نمایشگاه بزرگ بین المللی گلفود 2016 **** حلال جهانی در همایش ملی صادرات دام،طیور و آبزیان **** ایده «حلال در رسانه، فرهنگ و هنر» برای اولین بار در جهان مطرح شد **** چرخ صنعت غذا با صادرات غذای حلال ، تندتر می چرخد **** حلال جهانی در نمایشگاه آگروفود **** ‎همكاري ايران و فرانسه در موضوع آبزيان **** شماره جديد "حلال نشان برين" **** همایش و نمایشگاه حلال در تایلند **** تعامل با کشورهای مسلمان برای توسعه گردشگری حلال **** مالزی، شاهراه ورود به دنیای تجارت محصولات و مواد غذایی حلال **** رونمایی از ویرایش جدید هزاره حلال در آگروفود **** حلال جهاني در نمايشگاه شيريني و شكلات ****
google plus halal press linked in halal press twitter halal press facebook halal press
خبر هفته
شماره جديد "حلال نشان برين" شماره دوم و سوم"حلال نشان برين" فصلنامه اجتماعي فرهنگي موسسه بين المللي حلال جهاني منتشر شد.
خبر نامه
جهت دریافت آخرین اخبار ایمیل خود را وارد فرمایید:

موسسه حلال جهانی
چهار شنبه 30 فروردين ماه 1396 ساعت 15:42

اتاق بازرگانی ایران و حلال

چند سالیست که اتاق بازرگانی مدعی است متولی صدور گواهی حلال در کشور است و گواهی‌هایی را بدون مبنای قانونی صادر می نماید. پایگاه خبری حلال جویای این موضوع از سازمان غذا و دارو و نیز موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران گردید که هر دوهر دو کتبا اعلام نمودند به کسی چنین مجوزی نداده اند و معلوم شد ادعای اتاق بازرگانی وجاهت قانونی ندارد. در عین حال پایگاه خبری حلال طی نامه ای رسمی به رئیس اتاق بازرگانی موضوع را جویا شد که چنانچه مجوز صدور گواهی حلال دارند ارائه دهند تا در این پایگاه خبری اطلاع رسانی شود. رئیس اتاق مانند نامه های قبلی پاسخی به این نامه نداد.

اخیرا از طریق سایت روزنامه رسمی کشور مطلع شدیم موسسه ای به نام جهانی حلال با سهام اتاق و ایکریک(مرکز وابسته به اتاق) که قبلا یک موسسه دو نفره بوده خود را متولی این امر می داند که آن هم هیچ مجوزی از مراکز ذیربط دریافت ننموده است و اصلا اینکه اتاق بازرگانی بتواند یک شرکت خصوصی تاسیس و وارد کار تجارت شود فاقد وجاهت قانونی است.

در هفته گذشته خبری بر روی سایت اتاق رفت که محمدرضا کرباسی، مدیر عامل این موسسه، در اجلاس عمان مدعی شده است که دولت ایران صدور گواهی حلال را به اتاق داده است. پس از استعلام از اداره استاندارد معلوم شد که این ادعا هم واقعیت ندارد. این پایگاه خبری ضمن تعجب از این اظهارات بار دیگر از اتاق می خواهد چنانچه مجوزی از هر نهاد دولتی برای صدور گواهی حلال دارد ارائه دهد. شایان ذکر  است که افرادی هر روزه از اتاق به کارخانجات تلفن زده و خود را متولی حلال اعلام می کنند و کارخانجات در بلاتکلیفی هستند.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه خبری حلال جهانی می باشد
طراحی و اجرا از گروه طرح و پردازش باتیس