rss feed search icon rss feed rss feed
«محصول حلال سال» در نمایشگاه مسکو معرفی می‌شود **** مراجعه ورزشکاران ایرانی به رستوران های غیر حلال **** "حلال جهانی" تنها لوگوی معتبر حلال برای صادرات به دبی **** برگزاری دوازدهمین نشست هیات مدیره اسمیک **** تحقق اقتصاد مقاومتی با توسعه گردشگری حلال **** حلال جهاني در كره جنوبي **** مالزی از سفر گردشگران ایرانی چقدر درآمد داشت؟ **** محصولات دارویی حلال اسپانیا در راه ایران **** همایش حلال در رسانه، فرهنگ و هنر برگزار می شود **** ۱۰ مصوبه اصلی کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار در سال ۹۴ تشریح شد **** سود بانکی مصداق ربا است **** موسسه جهانی حلال (اتاق بازرگانی) فاقد مجوز است **** حلال جهانی در روزنامه اقتصاد نمایشگاه **** پایان دوره های آموزشی حلال در کره با اهداء گواهینامه **** سال ٢٠١٦ سال گردشگری ايران **** تلاش چین برای تصویب قانون ترویج مواد غذایی حلال **** حلال جهانی در نمایشگاه آی فود مشهد **** سازمان استاندارد تنها مرجع رسمی اعطای نشان استاندارد حلال در کشور است **** اسلام در ژاپن؛ از مسلمان شدن اولین شهروند تا افزایش جمعیت... **** نشست مطبوعاتی حلال جهانی در کره جنوبی **** لزوم ارائه آموزش‌های لازم در زمینه گردشگری حلال **** بزرگداشت روز جهانی حلال **** موافقت هيات دولت با تشکیل «شورای سیاستگذاری و راهبری حلال» **** اهميت مكمل هاي غذايي **** تاکنون 1500 شرکت داخلی نشان تجاری حلال دریافت کرده‌اند **** نخستین نمایشگاه بین المللی محصولات پروتئینی حلال در کشور **** حضور حلال جهانی در نمایشگاه مطبوعات و رسانه **** هفتمین همایش بین‌المللی محصولات حلال در بروکسل **** تعامل با کشورهای مسلمان برای توسعه گردشگری حلال **** بانک های ربوی در حال جنگ با ما هستند **** برگزاری نمایشگاه بزرگ بین المللی گلفود 2016 **** حلال جهانی در همایش ملی صادرات دام،طیور و آبزیان **** ایده «حلال در رسانه، فرهنگ و هنر» برای اولین بار در جهان مطرح شد **** چرخ صنعت غذا با صادرات غذای حلال ، تندتر می چرخد **** حلال جهانی در نمایشگاه آگروفود **** ‎همكاري ايران و فرانسه در موضوع آبزيان **** شماره جديد "حلال نشان برين" **** همایش و نمایشگاه حلال در تایلند **** تعامل با کشورهای مسلمان برای توسعه گردشگری حلال **** مالزی، شاهراه ورود به دنیای تجارت محصولات و مواد غذایی حلال **** رونمایی از ویرایش جدید هزاره حلال در آگروفود **** حلال جهاني در نمايشگاه شيريني و شكلات ****
google plus halal press linked in halal press twitter halal press facebook halal press
خبر هفته
شماره جديد "حلال نشان برين" شماره دوم و سوم"حلال نشان برين" فصلنامه اجتماعي فرهنگي موسسه بين المللي حلال جهاني منتشر شد.
خبر نامه
جهت دریافت آخرین اخبار ایمیل خود را وارد فرمایید:

موسسه حلال جهانی
دو شنبه 14 بهمن ماه 1392 ساعت 12:40

کشف روش جدید آزمایشگاهی برای تشخیص گوشت خوک

دانشمندان روش جدیدی کشف کرده اند که به کمک آن، با سرعت و دقت بسیار زیاد، می توان گوشت خوک و اسب را در محصولات غذایی شناسایی کرد.

دانشگاه مانستر در آلمان با کمک شرکت AB SCIEX که شرکتی پیشرو در زمینه تکنولوژی های آزمایشگاهی است این روش را ابداع کرده است.  در این روش از مایع کروماتوگرافی برای پیدا کردن نشان های زیستی که مختص گوشت خوک و اسب است استفاده می شود. حال با کشف این روش، آزمایشگاه های تست غذا، به راحتی و سرعت می توانند گوشت خوک و اسب را در محصولات غذایی تشخیص دهند.

گفتنی است 23 درصد از جمعیت جهان، گوشت خوک مصرف نمی کنند و اخیرا خبرهای آلوده بودن محصولات حلال در اروپا موضوع رسانه ای بسیار گسترده ای شده بود. وینست پایس، رئیس بخش غذا و محیط زیست AB SCIEX در این رابطه گفته است:

ما به تلاش خود برای گسترش راه های آسان تر برای آزمایش تشخیص محصولات غذایی ادامه می دهیم تا در آ ینده مشکلاتی از این دست پیش نیاید. تست حلال جدید ما، به خوبی به نیازهای دینی، امنیتی و اخلاقی مشتری که گوشت خوک یا اسب را مصرف نمی کند پاسخ می دهد.»

نتایج تحقیقات این دو مرکز در نشریه علمی کشاورزی و شیمی غذایی آلمان چاپ شده است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه خبری حلال جهانی می باشد
طراحی و اجرا از گروه طرح و پردازش باتیس